אזרחות ספרדית לצאצאי מגורשי ספרד

למשרדנו ניסיון רב בקבלת אזרחות ספרדית למגורשי ספרד, ופעולה מול רשויות ספרד ומוסדות הקהילה היהודית בספרד.

אזרחות ספרדית למגורשי ספרד

אדם שמעוניין להוכיח קשר לצאצאי המגורשים יהיה רשאי להציג תעודה ממזכירות הפדרציה של הקהילות היהודיות של ספרד על שייכות לקהילה,תעודה מרב קהילה יהודית בספרד או אישור דומה מארץ המוצא של המבקש.
כמו כן, ניתן יהיה להגיש בקשה לאזרחות ספרדית גם על סמך שם משפחה מוכר כספרדי, שליטה בספרדית או לאדינו .

לפרטים נוספים לייעוץ כיצד ניתן להוכיח מוצא ספרדי, בכדי לענות לדרישות החוק בעניין אזרחות ספרדית למגורשי ספרד ולהרשמה,  צרו קשר עם עו"ד יהונתן גולן בטלפון 03-5221313

גירוש יהודים מהממלכות הספרדיות ומפורטוגל בין השנים 1492 ל-1498, הוביל לנדידתם של יהודי ספרד ופורטוגל למדינות שונות ברחבי אירופה (צרפת, אנגליה, גרמניה, הולנד, בלגיה, בריטניה, תורכיה ויוון) ולמדינות צפון אפריקה. כיום, לאחר כניסתם לתוקף של חוקים אזרחיים בספרד ובפורטוגל במסגרתם מוסדרים הליכי קבלת האזרחות לצאצאי מגורשי ספרד, עומדת בפני ישראלים רבים שמוצאם הינו יהודי-ספרדי, האפשרות לממש את זכותם ההיסטורית והאזרחית בדבר קבלת דרכון ספרדי למגורשי ספרד או לחלופין קבלת דרכון פורטוגלי למגורשי ספרד, וכפועל יוצא מכך ליהנות ממגוון רחב של יתרונות הנלווים להחזקתו של דרכון אירופאי למגורשי ספרד.

אפשרות זו עומדת (על פי הערכות שונות) לכ-3.5 מיליון יהודים מסביב לעולם ולמאות אלפי ישראליים אשר יוכלו להחזיק גם באזרחות הישראלית וגם באזרחות הספרדית או באזרחות הפורטוגלית בהתאם לזכאותם. הליכי קבלת דרכון פורטוגלי או דרכון ספרדי למגורשי ספרד הנו הליך המחייב אתכם בראש ובראשונה להוכיח קשר ישיר וזיקה למוצאכם הספרדי והשתייכותכם ההיסטורית לצאצאי מגורשי ספרד. אישור להוכחה ניתן על ידי מוסדות הקהילה היהודית בספרד או על ידי הקהילה היהודית הפורטוגזית הפועלת בליסבון או בפורטו, וזאת בהתאם למסמכים הרלוונטיים אותם תדרשו להציג בפניהם. מסמכים אלו כוללים כל מסמך רלוונטי היכול להוכיח את הימצאותו של קשר משפחתי ביניכם לבין צאצאי מגורשי ספרד, והוא יכול להתבסס בין היתר על אילן יוחסין, עבודת שורשים ומחקרים שונים הנערכים בתחום שמות משפחה יהודיים של מגורשי ספרד ואופן התגלגלותם לאורך הדורות.

בנוסף, הליכי קבלת דרכון ספרדי למגורשי ספרד, מחייבים אתכם לעבוד בסדרת מבדקים לצורך כך. מבדקים אלו נערכים על ידי מכון עצמאי הפועל מטעם הקונסוליה של ספרד בישראל, והם כוללים: מבחן שפה ברמת A2 ומבחן ידע תרבותי על ספרד. הגשת בקשות בדבר קבלת אזרחות ספרדית לצאצאי מגורשי ספרד, בדומה לקבלת אזרחות מכל סוג בספרד (גם לאילו שאינם נמנים על צאצאי מגורשי ספרד), מתבצעת כיום באמצעות מערכת אלקטרונית, כאשר הגשת הבקשה חייבת להתבצע בפועל רק לאחר עמידתכם בשני המבדקים השונים ורק לאחר שעומד לרשותכם מסמך המעיד על הקשר והזיקה שלכם למגורשי ספרד ובמידה והוא קיבל את אישורם של מוסדות הקהילה היהודית בספרד.

בניגוד להליכי הבקשה לקבלת אזרחות ספרדית לצורך קבלת דרכון אירופאי למגורשי ספרד, הליכי קבלת דרכון פורטוגלי למגורשי ספרד אינם מחייבים במבדקי שפה או במבדקי ידע אודות פורטוגל, אך יחד עם זאת, כל שימוש בשפה הפורטוגזית או בשפת הלאדינו יכול לסייע לכם בהליכי קבלת דרכון פורטוגלי למגורשי ספרד.

אנחנו במשרד עורכי הדין-גולן ושות', עוסקים ומתמחים במתן שירותים משפטיים המיועדים למטרות ליווי הליכי קבלת  דרכון ספרדי למגורשי ספרד או קבלת דרכון פורטוגלי למגורשי ספרד.
מיום תיקון התקנות החדשות בחוק הספרדי (בשנת 2015) בדבר האפשרות העומדת לרשות צאצאי מגורשי ספרד לדרוש את זכאותם לאזרחות ספרדית, אנו ליווינו בהצלחה יתרה קרוב ל-1,000 הליכי הגשה וקבלת אזרחות ספרדית למגורשי ספרד.

זכרו: הצלחת התהליך תאפשר גם לכם ליהנות מכל היתרונות הנלווים להחזקתו של דרכון אירופאי למגורשי ספרד. למידע מורחב אודות היתרונות הנלווים להחזקת דרכון אירופאי למגורשי ספרד לחצו כאן או צרו עמנו קשר עוד היום.

________________________________________________________________________________________

מתוך העיתונות

הבהלה לדרכון אירופי: מכינים מקלט: אזרחות ספרדית לצאצאי מגורשי ספרד

החוק הספרדי יאפשר להמוני ישראלים לחלום גם הם – אף שהדרך לקבלת הדרכון עוד ארוכה מאוד.
"אם תהיה אפוקליפסה כלכלית וביטחונית יש לנו לאן לברוח", מסביר מי שכבר מחזיק בדרכון. גם אתם ברשימה הספרדית?

במשך שנים חיפשו ישראלים את הקשר האשכנזי שיאפשר להם לקבל את הדרכון האירופי המיוחל. בסוף השבוע מאות אלפים מהם גילו שהדרך לאותו דרכון קצרה מתמיד – ודווקא דרך הקשר הספרדי. 522 שנים לאחר שהמלך פרננדו ה-2 והמלכה איזבלה ה-1 חתמו על צו המורה על גירוש יהודי ספרד, אישרה הממשלה במדריד חוק המאפשר לצאצאיהם של המגורשים לקבל אזרחות ספרדית, מבלי לוותר על אזרחות המדינה שבה הם מתגוררים.

על פי ההערכות, כ-3.5 מיליון יהודים יוכלו לקבל עתה אזרחות ספרדית. אבל מדוע כל כך הרבה ישראלים חיפשו אחרי שמם ברשימת השמות שפרסמו הספרדים, למה האפשרות להגר מכאן נשקלת כה ברצינות ומה הסיבות למרדף אחרי הדרכון האירופי. או הדרכון ספרדי?

רועי דותן, בן 27 מתל אביב, מחזיק בדרכון צרפתי: "אבא שלי הוא במקור מאלג'יריה, והתגורר שם תחת שלטון צרפתי. הוא קיבל אוטומטית את אותו דרכון, ובעקבותיו גם אני ואחותי קיבלנו דרכונים צרפתיים. אני שומר על הדרכון הצרפתי כי הוא מאפשר כניסה לאירופה והגעה קלה יותר לארצות הברית. הדרכון יעזור גם למצב שבו נרצה יום אחד לגור כמה שנים בחו"ל, אם באירופה או באוסטרליה, שיש לה הסכמים עם האיחוד האירופי. הוא גם נותן אפשרות לעבודה באירופה. לרדת מהארץ לא נמצא על הפרק".

לדניאל, מתל אביב,  דרכון גרמני. "מוצאו של סבי מגרמניה, וכששינו את החוק – אמי, אני ואחותי קיבלנו דרכונים גרמניים". גם הוא טוען כי השיקול הביטחוני אינו מרכזי: "זה לא שפתאום אהיה חייב לברוח מפה ותודה לאל יש לי דרכון זר ויש לי לאן ללכת. אני לא מסתכל על הדרכון כפוליסת ביטוח, אלא ככלי בכפר הגלובלי, שהופך עבורי את החיים לנוחים מאוד. אין לי עניין בירידה מהארץ לצמיתות, אלא רצון לחיות טיפה בחו"ל, לראות עולם. ".

הקשר האירופי של רועי מחולון הוא דרך אשתו, שמחזיקה בדרכון גרמני. "גם לשני ילדינו יש דרכון גרמני, דרך סבתה של אשתי. לי, לעומת זאת, אין דרכון זר, אבל בזכות הדרכון של אשתי התגוררנו בגרמניה במשך שלוש שנים. הדרכון שלה אפשר לי לגור שם ולעשות הכול".

הוא דווקא מודה שהאפשרות להגר ולא לשוב הייתה על הפרק: "כשעברנו לגרמניה המחשבה הייתה לרדת לצמיתות כי בארץ קשה מאוד לחיות. שם החיים הם הרבה יותר נוחים וקלים כלכלית – פחות שעות עבודה, אתה קונה הרבה יותר עם הכסף שאתה מביא הביתה, המוצרים בסופר עולים הרבה פחות מאשר בארץ. חזרנו בגלל מזג האוויר והמרחק מהמשפחה ומהחברים. לישראלי קשה בחו"ל. נכון שמבחינה כלכלית קל יותר, אבל מבחינה תרבותית ומנטאלית, יש הבדלים מהותיים. ".

יואב מרעננה הוסיף: "יש לי דרכון צ'כי זה שנה . מבחינתי הדרכון מהווה עוד אזרחות, כי במדינה כמו שלנו אי-אפשר לדעת מה יקרה מחר ומחרתיים, אז טוב שיש דרכון נוסף. הוא גם מאפשר לנו לדלג על הצורך לעשות ויזה לארצות הברית ויאפשר לילדים לימודים ועבודה בחו"ל.  כרגע אנחנו לא שוקלים מעבר למגורים שם, אבל זה פותח אפשרויות לילדים כשיהיו גדולים יותר".

אזרחות ספרדית לצאצאי מגורשי ספרד
דרג את הכתבה!

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב